Jdi na obsah Jdi na menu
 


DogFighter

19. 5. 2012

 

dogfighter.jpg CENA : 2270,-

Stavebnice akrobatického a kombatového dolnoplošníku z ELAPORu o rozp. 882mm pro střídavý motor třídy AXI2814 až 2820. Ovládaná křidélka a výškovka, lze doplnit směrovku. Rychlý akrobatický model ve "warbird" stylu pro pokročilé piloty.

Dobrý stíhací letoun musí být rychlý, mít vynikající stoupavost, být obratný, rychle a přesně reagovat na řízení, přitom mít slušnou vrozenou stabilitu pro míření a přesnou palbu na cíl, musí mít vysokou rychlost ve střemhlavém letu...a také dobré vlastnosti při nízkých rychlostech, aby se nestal smrtící pastí pro pilota k smrti vyčerpaného vzdušným bojem. "Výška - rychlost - manévr"- právě tohle jsou zásady, podle kterých Multiplex zkonstruoval svůj nový DogFighter, zatraceně rychlý a obratný dolnoplošník z takřka nezničitelného ELAPORu. S elegancí a agresívním vzhledem plnokrevníka pro závody kolem pylonů a duší stíhače z II. světové války vám nabídne tuplovanou dávku čistého a neředěného adrenalinu!Nízká minimální rychlost, úžasná maximální rychlost (až 200 km/h v supertuningovém provedení).

Dobrý stíhací letoun musí být rychlý, mít vynikající stoupavost, být obratný, rychle a přesně reagovat na řízení, přitom mít slušnou vrozenou stabilitu pro míření a přesnou palbu na cíl, musí mít vysokou rychlost ve střemhlavém letu...a také dobré vlastnosti při nízkých rychlostech, aby se nestal smrtící pastí pro pilota k smrti vyčerpaného vzdušným bojem. "Výška - rychlost - manévr"- právě tohle jsou zásady, podle kterých Multiplex zkonstruoval svůj nový DogFighter, zatraceně rychlý a obratný dolnoplošník z takřka nezničitelného ELAPORu. S elegancí a agresívním vzhledem plnokrevníka pro závody kolem pylonů a duší stíhače z II. světové války vám nabídne tuplovanou dávku čistého a neředěného adrenalinu!

Nízká minimální rychlost, úžasná maximální rychlost (až 200 km/h v supertuningovém provedení), extrémně neutrální chování za letu s přesnou a rychlou odezvou řízení pro přesnou akrobacii...to vše ve spojení s extrémně odolným drakem z pěnového ELAPORu. Provoz modelu usnadňuje celá řada "vychytávek" - od odnímatelného krytu kabiny pro bleskurychlé dotankování, pardon, výměnu akumulátorů, přes motorové lože umožňující snadné doladění vyosení dolů nebo do stran, až po demontovatelné křídlo pro snadnou přepravu.

Robustní trup modelu z pěnového ELAPORu nese typické znaky "vymakané multiplexácké" konstrukce - strategicky umístěné plastové výztuhy, motorové lože se snadno nastavitelným vyosením dolů nebo do stran, pouzdra pro serva umožňující snadnou montáž (a v případě potřeby i demontáž) pouhým "zacvaknutím", odnímatelný kryt kabiny pro snadnou výměnu pohonného akumulátoru, robustní lože akumulátorů s upevňovacím popruhem pro 100% spolehlivé upevnění Li-po sady a promyšlené uspořádání vnitřních prostor pro snadnou zástavbu pohonné jednotky a RC vybavení při zajištění dobrého chlazení.

Ocasní plochy jsou rovněž z Elaporu, v základním provedení je směrovka pevná, ale její ovládání můžete snadno doplnit; stavebnice již obsahuje k tomu potřebné příslušenství. Serva výškovky a popř. směrovky jsou umístěna v ocasní části trupu a kormidla ovládají prostřednictvím krátkých přímých drátových táhel.

Křídlo s polosouměrným profilem z pěnového ELAPORu je jednodílné; k trupu se upevňuje dvěma polyamidovými šrouby. Křidélka jsou ovládána dvěma servy uloženými v křídle; šachty pro ně a pro prodlužovací kabely jsou samozřejmě již připraveny. Pevnost křídla zvyšuje promyšlená sestava výztuh tvořená uhlíkovým hlavním nosníkem a pomocnými nosníky z laminátových prutů vlepovaných do drážek na horní i spodní straně křídla.

DogFighter - jak je u kombatových modelů obvyklé - nemá podvozek, startuje z ruky a přistává "na břicho" do trávy.

Model je dodáván se dvěma archy samolepek - jedním pro sportovní provedení ve stylu letounů pro závody kolem pylonů a druhým pro "warbird" provedení v barvách RAF.

Pro pohon modelu budete potřebovat střídavý motor třídy AXI 2814 (pro rekreační akrobatické divočení) až 2820 (pro ryze adrenalinové souboje a akrobacii) s tříčlánkovým Li-poly akumulátorem cca 2200 mAh se zatížitelností aspoň 25C.

K ovládání modelu budete potřebovat přinejmenším čtyřkanálovou RC soupravu, ideální je samozřejmě použití aspoň pětikanálové počítačové RC soupravy, která umožňuje nezávislé ovládání serv křidélek, přesné nastavování velikosti výchylek, naprogramování dvojích výchylek resp. exponenciálního průběhu výchylek pro snížení citlivosti kormidel okolo neutrálu dovolující velmi přesné řízení při zachování velkých maximálních výchylek.

Stavebnice obsahuje: výlisky trupu, křídla a ocasních ploch z pěnového ELAPORu, vrtulový kužel z ELAPORu, sadu drobného příslušenství 2 archy samolepek, návod ke stavbě.

Tip: S využitím samolepek pro model Twister můžete svého DogFightera převléknout do amerických, italských, španělských, švýcarských, francouzských nebo německých barev - takže můžete dotvořit svůj vlastní Mustfire, HurriHawk, Moraitine, Macchiane nebo Messer-Wulf dle libosti