Jdi na obsah Jdi na menu
 


MINIMAG

14. 5. 2012

 

 minimag.jpg cena : 1290,-

Cvičný hornoplošník dodávaný s motorem řady 400. Model z vysoce odolného ELAPORu, ovládaná směrovka, výškovka, lze doplnit křidélka.

Výborný cvičný hornoplošník z odolného pěnového materiálu ELAPOR pro pohon stejnosměrným motorem řady 400. V základním provedení je určen pro ovládání směrovkou a výškovkou, snadno lze doplnit také dvě serva pro ovládání křidélek. Díky použitému materiálu je lehký a přitom prakticky nerozbitný, což jej předurčuje pro roli prvního cvičného motorového modelu, po doplnění křidélek a popř. silnějšího motoru jako první akrobatický model. Vzhledem k malým rozměrům si vystačíte jen s minimálním prostorem pro létání.Křídlo z Elaporu je jednodílné, vyztužené laminátovou trubkou, s předlisovanými obrysy křidélek a šachtami pro serva křidélek. K trupu se upevňuje polyamidovým šroubem. Trup z Elaporu má na bocích vylisovány šachty pro serva výškovky a směrovky, komfortní přístup k RC vybavení a pohonné jednotce.

Výborný cvičný hornoplošník z odolného pěnového materiálu ELAPOR pro pohon stejnosměrným motorem řady 400. V základním provedení je určen pro ovládání směrovkou a výškovkou, snadno lze doplnit také dvě serva pro ovládání křidélek. Díky použitému materiálu je lehký a přitom prakticky nerozbitný, což jej předurčuje pro roli prvního cvičného motorového modelu, po doplnění křidélek a popř. silnějšího motoru jako první akrobatický model. Vzhledem k malým rozměrům si vystačíte jen s minimálním prostorem pro létání.

Křídlo z Elaporu je jednodílné, vyztužené laminátovou trubkou, s předlisovanými obrysy křidélek a šachtami pro serva křidélek. K trupu se upevňuje polyamidovým šroubem. Trup z Elaporu má na bocích vylisovány šachty pro serva výškovky a směrovky, komfortní přístup k RC vybavení a pohonné jednotce umožňuje odnímatelný kryt kabiny. Motor se do trupu nelepí, jak bývá u „houboletů“ zvykem, upevňuje do plastového lože s demontovatelnou motorovou přepážkou. Díky tomu můžete začít létat se základním motorem ze stavebnice, a kdykoliv později – jakmile se zdokonalíte v pilotáži – namontovat výkonnější střídavý motor. Celým trupem prochází kanál, který zaručuje přívod chladícího vzduchu k motoru, regulátoru otáček i pohonnému akumulátoru. Podvozek je dvoukolový, drátový, k trupu se upevňuje pomocí plastového držáku.

Pro základní výcvk pilotáže poskytuje motor Permax 400/6 V dodávaný ve stavebnici dostatečný výkon, Minimag ale umožňuje daleko víc. Pro akrobatické létání nebo pro létání s plováky (doplňková sada #73 3069 Plováky Mini Mag) doporučujeme namontovat střídavý motor, což si vyžádá jen drobnou úpravu motorového lože, kterou lze uskutečnit i dodatečně.

Stavebnice obsahuje: výlisky trupu, křídla a ocasních ploch z Elaporu, drátový podvozek, lehká kola z EPP, elektromotor Permax 400/6 V s vrtulí, páky, táhla a další drobné příslušenství, aršík samolepek a podrobný návod ke stavbě a létání.