Jdi na obsah Jdi na menu
 


Focke-Wulf FW-190

14. 5. 2012

 

 focke-wulf.jpg  cena: 1290,-

Polomaketa legendární německé stíhačky z II. světové války dodávaná se střídavým elektromotorem. Model z pěnového polystyrenu, s nastříkanou kamufláží. Ovládaná křidélka a výškovka.

Focke-Wulf FW-190 byl nejlepším německým velkosériově vyráběným stíhacím letounem druhé poloviny druhé světové války. Zatímco konkurenční Me-109 nezdravě v průběhu vývoje nabíral na váze a jeho letové vlastnosti se zhoršovaly, FW-190 zůstával rychlou a nesmírně obratnou stíhačkou se silnou výzbrojí, která spojeneckým letadlům zle zatápěla od prvního dne, kdy se objevila na obloze. Náš model představuje původný "krátkonosý" FW-190A s hvězdicovým motorem BMW.Thunder Tiger nabízí úhledný malý model z pěnového polystyrenu vhodný pro rekreační letce. "Fokouše" ocení jako výborný pokračovací model každý, kdo již zvládl základy pilotáže, a touží vyslat do vzduchu "opravdovou stíhačku".Celý model je sestaven z dílů z pěnového polystyrenu lisovaných do negativní formy. 

Focke-Wulf FW-190 byl nejlepším německým velkosériově vyráběným stíhacím letounem druhé poloviny druhé světové války. Zatímco konkurenční Me-109 nezdravě v průběhu vývoje nabíral na váze a jeho letové vlastnosti se zhoršovaly, FW-190 zůstával rychlou a nesmírně obratnou stíhačkou se silnou výzbrojí, která spojeneckým letadlům zle zatápěla od prvního dne, kdy se objevila na obloze. Náš model představuje původný "krátkonosý" FW-190A s hvězdicovým motorem BMW.

Thunder Tiger nabízí úhledný malý model z pěnového polystyrenu vhodný pro rekreační letce. "Fokouše" ocení jako výborný pokračovací model každý, kdo již zvládl základy pilotáže, a touží vyslat do vzduchu "opravdovou stíhačku".

Celý model je sestaven z dílů z pěnového polystyrenu lisovaných do negativní formy. Ve stavebnici dostáváte model značně předpracovaný s nastříkanou kamufláží a se střídavým motorem Ripper OBL 2928/09. Podle názorného obrázkového návodu je stavba velmi snadná a spolehlivě ji zvládne i méně zkušený "stavěč". Podvozek můžete volit v zatažené poloze pro vzlet z ruky a přistávání na břicho do trávy nebo ve vysunuté poloze pro vzlet a přistání z asfaltové dráhy. Ovládána jsou křidélka (jedno servo s torzními náhony), výškovka a otáčky motoru; ovládání směrovky můžete snadno doplnit, pokud budete chtít využít naplno akrobatické schopnosti modelu.

Pro ovládání modelu budete potřebovat aspoň čtyřkanálovou RC soupravu s malým přijímačem, pro ovládání otáček motoru elektronický regulátor otáček aspoň 12 A (např. RAY12A), ale raději 15-18A, pokud budete chtít z modelu "vyždímat" maximum, a tříčlánkový pohonný Li-poly akumulátor cca 1000-1600 mAh (např. RAY 1100 mAh 11,1 V).

Stavebnice obsahuje: nastříkané výlisky trupu, křídla a ocasních ploch, plastový kryt motoru, střídavý motor Ripper OBL 2928/09, podvozek s koly, třílistou vrtuli s kuželem, drobné dřevěné a plastové díly a příslušenství, 5-min epoxid a obrázkový návod.